Kategorie

Producenci

Specjalne

Informacje

deon

Ile będzie kosztować kasa fiskalna ?

Ceny kas fiskalnych , a efektywny realny wydatek podatnika to  dwie różne kwoty. Dlaczego? Każdemu, kto po raz pierwszy kupuje kasę fiskalną, niezależnie czy jest płatnikiem VAT, czy nie, przysługuje odliczenie 90% wartości kasy, nie więcej jednak niż 700 zł.

 

Zobaczmy na przykładzie, ile realnie będzie kosztować zakup kasy fiskalnej. W kalkulacji posłużymy się ceną kasy Nano E moto - najbardziej odpowiedniej dla warsztatów samochodowych, oponiarskich i stacji diagnostycznych, spośród obecnie dostępnych na rynku: 

 

 

cena netto kasy: 1290,00 zł
cena brutto kasy: 1586,70 zł
Odliczenie: -700,00 zł
   


Realny koszt zakupu kasy brutto:


886,70 zł

 

 

Każdy podatnik kupujący kasę po raz pierwszy, może otrzymać odliczenie na każdą zgłoszoną przed terminem powstania obowiązku fiskalizacji kasę fiskalną. Warto się wówczas zastanowić nad kasą rezerwową, gdyż później nie będzie można skorzystać z odliczenia na dodatkową kasę.

 Druk zgłoszenia do pobrania

Kasa rezerwowa umożliwia obsługę klientów w przypadku awarii lub utraty podstawowej kasy fiskalnej. Również jej posiadanie jest bardzo korzystne w przypadku zapełniania się modułu fiskalnego w kasie podstawowej – płynnie przechodzimy na pracę na kasie rezerwowej, a kasę dotychczas używaną zostawiamy jako rezerwową na kolejny okres. Można obu kas używać naprzemiennie, efektywnie wydłużając czas zapełniania się pamięci fiskalnej.

 

Kwota wartości odliczenia jest zwracana podatnikowi przez Urząd Skarbowy na wskazany rachunek bankowy podatnikowi, który nie jest płatnikiem VAT. Natomist podatnik, będący płatnikiem VAT wartość odlicznenia (700 zł) odlicza sobie od wartości odprowadzanego podatku VAT w kolejnych miesiącach.